Şikayet ve Cevap – TTNet – Yalın Internet

Şikayet ve Cevap – TTNet – Yalın Internet

TTNet Şikayet ve Cevap - Yalın Internet - BTK vasıtasıyla.jpg Geçtigimiz günlerde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Online Şikayet Yönetim Sistemini, test aşamasında olduğunu da belirterek devreye aldı. Sistemi denemek istedim ve hemen kayıt olup, zaten canımı sıkan bir konuda şikayet yazdım.

Şikayetimin konusu, Türkiye’deki önde gelen internet erişim sağlayıcısı TTNet adlı firmanın “Yalın Internet” tarifesi için belirlediği fiyat ve ek ücretler hakkında idi.

TTNet’ten cevap, çok hızlı geldi. Cevaptan hiç memnun olmasam ve sistemin arkaplanda nasıl çalıştığını bilmesem de, bu yeni sistemin çok hızlı çalıştığını söylemek mümkün. Fakat, sistemin henüz test aşamasında olduğunu ve görece az sayıda şikayetin sisteme girildiğini de göz önünde tutmak gerekiyor.

Aşağıda, şikayetimi ve gelen cevabın tam metnini bulabilirsiniz.

TTNet Şikayet ve Cevap - Yalın Internet - BTK vasıtasıyla.jpg

 

Güncelleme: 15 Şubat 2012

BTK’nın web sitesi hack’lenmiş. Özellikle de yeni açılan “tüketici” bölümü. Anonymous, buradaki tüm verilere ulaşmış gibi görünüyor. BTK’dan yapılan açıklamaya göre, bu bölüm geçici olarak kapatılmış. Yeni bir sistem hazırlanarak tekrar devreye alınacakmış. Peki ya mevcut bilgiler… Açıklamada normal olmayan yanlar var… Geçmiş olsun…

Böyle bir durum başka bir kurumun başına gelse, sistedeki kişisel bilgilerim 3. kişilerce ele geçirilse, BTK’ya şikayet ederdim. Şimdi BTK’yı kime şikayet edeyim?

Konuyla ilgili bilgilere aşağıdaki bağlatılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://www.btk.gov.tr/basin_bultenleri/bb.php?ID=10734 

http://shiftdelete.net/btkdan-anonymousa-kismen-yalanlama-34963.html 

 

 
Comments

No comments yet.

Leave a Reply